| Customization: | Available |
|---|---|
| Model Number: | TM-Ea903li |
| Optional Bit Size: | 100/150/200mm |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model No. | TM-EA903Li |
| Li-ion Battery | 21V 3000mAh |
| Motor type | Brushless |
| Rated power | 2600w |
| Speed | 0-360rpm |
| Adjustable Speed | 3 Levels |
| Charging time | 2-3H |
| Optional Bit Size | 100/150/200mm |





Fuzhou Teamax Power Technology Co., Ltd specialize in various gardening tools & agricultural machinery, which range from brush cutters, chain saws, lawn mowers, hedge trimmers, earth augers, power sprayers, knapsack mist-dusters, mini tillers to blowers as well as related parts& accessories.
1Q: Can I only buy spare parts?