| Customization: | Available |
|---|---|
| Blade Shape: | Machete |
| Shear Capacity: | 25mm |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model No. | TM-HT6018Li |
| Li-ion Battery | 10.8VDC 1500mAh |
| Motor Type | Brushless |
| Rated Power | 1600w |
| No-load Speed | 1750rpm |
| Telescopic Handle | 1040-1240mm |
| Cutting Length of Trimmer | 200mm |
| Cutting Width of Shear | 160mm |
| Mini Scarifie (Width) | 100mm |




3.About Us

4.FAQ