| Customization: | Available |
|---|---|
| Saw Type: | Chain Saw |
| Application: | Wood Saw |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Model No. | TM-ECS405 |
| Voltage | 110v/220v |
| Frequency | 50/60Hz |
| Rated power | 1600w |
| Cutting capacity | 35cm(14")or40cm(16") |
| Chain pitch | 3/8" |
| Automatic oil Lubriction | Yes |
| Tool free chain adjustment | No |
