|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Model Number: | TM-Mt401li |
| Optional Bit Size: | 100/150/200mm |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model No. | TM-MT401Li |
| Li-ion Battery | 21V 3000mAh |
| Motor type | Brushless |
| Rated power | 2600w |
| Speed | 0-360rpm |
| Adjustable Speed | 3 Levels |
| Charging time | 2-3H |
| Optional Bit Size | 100/150/200mm |





Fuzhou Teamax Power Technology Co., Ltd specialize in various gardening tools & agricultural machinery, which range from brush cutters, chain saws, lawn mowers, hedge trimmers, earth augers, power sprayers, knapsack mist-dusters, mini tillers to blowers as well as related parts& accessories.
With advanced management and quality control systems, Teamax Power is dedicated to provide stable quality products and best services at customers' request.
1Q: Can I only buy spare parts?
A: Yes, we can supply all spare parts and accessories for our products.