| Customization: | Available |
|---|---|
| Blade Shape: | Machete |
| Shear Capacity: | 25mm |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model No. | TM-HT603Li |
| Li-ion Battery | 36V 4000mAh |
| Motor type | Brushless |
| Rated power | 1600w |
| No-load speed | 1500rpm |
| Max cutting length | 750mm |
| Max Cutting diameter | 20mm |




