| Customization: | Available |
|---|---|
| Blade Shape: | Machete |
| Shear Capacity: | 25mm |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model No. | TM-SH506Li |
| Li-ion Battery | 16.8V 2000mAh |
| Motor type | Brushless |
| Cutting diameter | 0-30mm |
| Charging time | 2-3H |
| Working time | 6-8H |



1Q:Can I only buy spare parts ?