| Customization: | Available |
|---|---|
| Saw Type: | Chain Saw |
| Application: | Wood Saw |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model Number | TM-CS401Li-4" |
| Lithium Battery | DC21V 2000mAh |
| Rated Power | 200w |
| Motor Type | Brush motor |
| No-load Speed | 10000rpm |
| Cutting Length | 4inch |
| Charging Time | 1.5hours |
| Working Time | 30-60mins |

4.FAQ