| Customization: | Available |
|---|---|
| Usage: | Grass |
| Feature: | 12V 2000mAh |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model No. | TM-GT308Li |
| Li-ion Battery | 48V 5000mAh |
| Motor type | Brushless |
| Rated power | 1500w |
| No-load speed | 9000rpm |
| Max cutting width | 420 mm |
| Charging time | 2-3H |
| N.W/G.W | 7.0/8.0kgs |





1Q:Can I only buy spare parts ?