| Customization: | Available |
|---|---|
| Displacement: | 50-60cc, 52cc |
| Standard: | CE |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency


| Displacement: | 52cc |
| Rated output power: | 2.0 kw |
| Guide bar size: | 18"/20" |
| Chain Pitch: | 0.325'' |
| Fuel Tank Capacity: | 550 ml |
| Oil Tank Capacity: | 260 ml |
| Idling Speed | 3300(±200)rpm |
| N.W/G.W: | 7.5kgs/8.5kgs |
3. About Us
