|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Usage: | Tea Tree, Grass, Lawn |
| Feature: | 2-Stroke, Single Cylinder, Folding Handle |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model: | TM-CG260 |
| Engine Model: | 1E34F |
| Engine type: | 2-Stroke, Air-cooled |
| Rated output power: | 0.75KW/7500rpm |
| Displacement: | 25.4cc |
| Idling Speed: | 3200(±200)rpm |
| Carbutetor: | Diaphragm |
| Mixed Fuel Radio: | 1:30 |
| Fuel tank capacity: | 750ml |
| N.W/G.W: | 6.5kg/7.5kg |






