|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Saw Type: | Chain Saw |
| Application: | Wood Saw |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model number | TM-HT431Li |
| Lithium Battery | 21V 3000mAh |
| Motor type | Brushless motor |
| No-load speed | 12000rpm |
| Max Cutting capacity | 20mm for Steel 250mm for wood |
| Charging time | 1.5hours |
| Working time | 45-60mins |




Fuzhou Teamax Power Technology Co., Ltd specialize in providing various gardening tools & agricultural machineries, which range from brush cutters, chain saws, lawn mowers, hedge trimmers, earth augers, power sprayers, knapsack mist-dusters, mini tillers to blowers as well as related parts & accessories.
1Q: Can I only buy spare parts?
A: Yes, we can supply all spare parts and accessories for our products.
2Q: Is it all right to make customer's own brand name?
A: Sure,we can provide OEM.
3Q: What are your payment terms?
A: T/T 30% deposit,70% balance against copies of shipping documents or L/C at sight.
4Q: How about quality control in your factory?
A:"Quality is first, Customers are friends".
Every piece of goods is tested strictly one by one before packing and shipping.
5Q: What is your lead time?
A: Within 25-30 days upon receipt of your deposit.
6Q: How would we get the detailed and accurate quotation?
A: Please send us your requirements for the products. Then we can make and send a quotation sheet with picture and details.
7Q: Is there any professional technical support?
A: Sure, our technical specialists group is available for your questions and problems 24 hours a day, 7 days a week.
8Q: How to guarantee the quality for your products?
A: All of our products are approved by ISO and CE. Also, we offer 12 months' commercial warranty for the quality.