|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Rotary Mowers |
| Moving Way: | Drag Type |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model No. | TM-L460Z2(Self-propelled) |
| Cutting width | 460mm(18") |
| Drive systerm | Self-propelled |
| Engine Type | 4-Stroke,OHV |
| Engine Model | TM1P65D |
| Engine Power | 5.0HP |
| Displacement | 139cc |
| Start method | Recoil |
| Idle speed | 2800rpm |
| Cuting height | 25-70mm,8adjustment |
| Wheel Diameter | Front:7inch Rear:10inch |
| Fuel tank capacity | 1.3L |
| Grass bag capacity | 60L(Half-plastic) |
| Discharge | Rear |
| Deck | Metal with Front bumper |
| G.W: / N.W: | 31/33kgs |


3. About Us



4. FAQ