|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Saw Type: | Chain Saw |
| Application: | Wood Saw |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model No. | TM-CS400Li-4" |
| Li-ion Battery | 21V DC |
| Motor type | Brushed |
| Rated power | 550w |
| No-load speed | 12000rpm |
| Max cutting length | 10cm(4")-15cm(6") |
| Charging time | 2-3H |
| Chain speed | 5m/s |








Fuzhou Teamax Power Technology Co., Ltd specialize in various gardening tools & agricultural machinery, which range from brush cutters, chain saws, lawn mowers, hedge trimmers, earth augers, power sprayers, knapsack mist-dusters, mini tillers to blowers as well as related parts& accessories.
With advanced management and quality control systems, Teamax Power is dedicated to provide stable quality products and best services at customers' request.
1Q:Can I only buy spare parts ?
A: Yes, we can supply all spare parts and accessories for our products