|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Professional Mowers |
| Moving Way: | Tractor-Mounted |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model: | TM-EL420 |
| Rated voltage: | 230V/240V-50Hz |
| Rated power: | 1800w |
| No-load speed: | 3450rpm |
| Cutting width: | 420mm |
| Cutting heightv | 25-75mm 5 Position |
| Grass Collector Capacity(L): | 40L Plastic |
| Wheels,Diameter,front/rear: | 6''/9''PP |
| Safety Handle Lock Off Switch: | YES |
| Motor type: | Brushless motor |
| Container loading quantity: | 238/490/563 |
