| Customization: | Available |
|---|---|
| Blade Shape: | Machete |
| Shear Capacity: | 25mm |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model No. | TM-SH704Li |
| Li-ion Battery | 21V 2000mAh |
| Rated power | 400w |
| No-load speed | 1350rpm |
| Max cutting length | 130mm(mower) 230mm(hedge trimmer) |
| Max extension length | - |







