| Customization: | Available |
|---|---|
| Blade Shape: | Machete |
| Shear Capacity: | 25mm |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model number | TM-SH501Li |
| Lithium Battery | 16.8V 1500mAh |
| Motor type | Brushless motor |
| Max Cutting diameter | 0-25mm |
| Charging time | 2.0hours |
| Working time | 6-8hours |






1Q:Can I only buy spare parts ?