| Customization: | Available |
|---|---|
| Blade Shape: | Machete |
| Shear Capacity: | 25mm |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model number | TM-HT601Li |
| Lithium Battery | 21V 2000mAh |
| Rated power | 500w |
| Motor type | Brushless motor |
| Cutting length | 510mm |
| Charging time | 2.0hours |
| Working time | 45-60mins |




