|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Professional Mowers |
| Moving Way: | Tractor-Mounted |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model: | TM-EL420 |
| Rated voltage: | 230V/240V-50Hz |
| Rated power: | 1800w |
| No-load speed: | 3450rpm |
| Cutting width: | 420mm |
| Cutting heightv | 25-75mm position |
| Grass Collector Capacity(L): | 40L plastic |
| Wheels,Diameter,front/rear: | 6''/9''PP |
| Safety Handle Lock Off Switch: | YES |
| Motor type: | Brush motor |
| Container loading quantity: | 238/490/563 |

