|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Model Number: | TM-F905li |
| Lithium Battery: | 220V/21V 3.0ah |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model No. | TM-F905Li |
| Li-ion Battery | 220V/21V 3.0AH |
| Motor type | Brushed |
| Rated power | 400w |
| No-load speed | 2800rpm |
| Rotation angle | 270 |
| With LED light |



1Q:Can I only buy spare parts ?
A: Yes, we can supply all spare parts and accessories for our products
2Q:Is it all right to make customer's own brand name?
A: Sure,we can provide OEM
3Q: What are your payment terms?
A: T/T 30% deposit,70% balance against the copies of shipping documents or L/C at sight
4.Q:How about quality control in your factory?
A:"Quality is first, Customers are friends".
Every piece of goods is tested strictly one by one before packing and shipping.
5Q:What is your deliver time ?
A: Within 25-30 days upon receipt of your deposit.
6 Q: How would we get the detailed and accurate quotation?
A: Please sent us some requirements for the products you need. Then we can make and send a quotation sheet with picture and details.
7Q: Is there any professional technical support?
A: Sure,the technical specialists group is available 24 hours a day, 7 days a week for your questions and problems.
8Q: How to guarantee the quality for your products?
A: All of our products are approved by ISO, CE and also we can offer 12 months commercial warranty for the quality.