| Customization: | Available |
|---|---|
| Usage: | Grass |
| Feature: | 12V 2000mAh |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model Number | TM-GT3030MLi |
| Lithium Battery | DC21V 3000mAh |
| Rated Power | 1500w |
| Motor type | Brushless motor |
| No-load Speed | 21000rpm |
| Cutting Length | 305mm |
| Telescope | 1-36cm |
| Charging Time | 1.5-3hours |
| Working Time | 45-90mins |






3. About Us

4. FAQ