| Customization: | Available |
|---|---|
| Saw Type: | Chain Saw |
| Application: | Wood Saw |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model number | TM-CS405BLi-10"/12" |
| Lithium Battery | 21V 2000mAh |
| Rated Power | 1000w |
| Motor type | Brushless motor |
| No-load speed | 10000rpm |
| Cutting length | 10/12inch |
| Chain velocity | 10m/s |
| Charging time | 2-3hours |
| Working time | 45-60mins |





3.About Us
4.FAQ