| Customization: | Available |
|---|---|
| Saw Type: | Chain Saw |
| Application: | Wood Saw |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model No. | TM-CS409Li |
| Li-ion Battery | 42V 2000mAh |
| Motor type | Brushless |
| Rated power | 2000w |
| No-load speed | 8000rpm |
| Max cutting length | 40cm(16") |
| Charging time | 2-3H |
| Chain speed | 12m/s |




1Q:Can I only buy spare parts ?