| Customization: | Available |
|---|---|
| Blade Type: | Turbine |
| Manufacturing Process: | Brazing |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model No. | TM-CM52(Gasoline Cut off saw) |
| Engine model | 1E44F |
| Engine type | 2-Storke air-cooled |
| Rated power | 1.8kw/6500rpm |
| Displacement | 51.7cc |
| Max torque | 3.5N.M |
| Max disc diameter: | 350mm |
| Max cutting depteh | 120mm |




3.About Us:
4.FAQ