| Customization: | Available |
|---|---|
| Saw Type: | Chain Saw |
| Application: | Wood Saw |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Rated Voltage | 110v/220v |
| No-load Speed | 5100r/min |
| Chain Speed | 480m/min |
| Rated Power | 1600W |
| Rated Frequency | 50Hz |
| Guide Plate Size | 16"(405mm ) |
| Machine type | Manual pump oil |