|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Professional Mowers |
| Moving Way: | Tractor-Mounted |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model: | TM-EL320 |
| Rated voltage: | 230V/240V-50Hz |
| Rated power: | 1000/1200w |
| No-load speed: | 3450rpm |
| Cutting width: | 320mm |
| Cutting heightv: | 25/45/65mm 3 position |
| Grass Collector Capacity(L): | 25L plastic |
| Wheels,Diameter,front/rear: | 5.5''/5.5''PP |
| Safety Handle Lock Off Switch: | YES |
| Motor type: | Brush motor |
| Container loading quantity: | 450/960/1100 |

