| Customization: | Available |
|---|---|
| Usage: | Grass |
| Feature: | 12V 2000mAh |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model number | TM-GT305Li |
| Lithium Battery | 36V 3000mAh |
| Rated Power | 1500w |
| Motor type | Brushless motor |
| No-load speed | 8000rpm |
| Cutting length | 305mm |
| Telescope | 108-150cm |
| Charging time | 1.5-2hours |
| Working time | 45-90mins |




1Q:Can I only buy spare parts ?