|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Usage: | Grass, Lawn |
| Feature: | 2-Stroke, Single Cylinder, Cordless |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Engine model | TB52 |
| Engine type | 2-Stroke,Air-cooled |
| Rated output power | 1.8kw/6500rpm |
| Displacement | 51.7cc |
| Idling speed | 3200( ±200)rpm |
| Carburator | Diaphragm |
| Mixed Fuel Rodio | 1:30 |
| Fuel tank capacity | 1200ml |
| Shaft Diameter | 28mm |
| N.W/G.W | 7.5/8.5kgs |




3. About Us
4.FAQ