| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 1 Year |
| Warranty: | 1 Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model: | TM-WP100 |
| Diameter: | 100mm(2inch) |
| Flow: | 80(m³/h) |
| Lift Total: | 25m |
| Max. Suction Head: | 8m |
| Drive Type: | Direct |
| Engine Model: | 188F(GX160) |
| Engine Power: | 13HP |
| Rated Speed: | 3600rpm |
| Fuel Consumption: | 374(g/kw.h) |
| Displacement: | 277cc |
| Starter System: | Recoil Starter |
| Net Weight(kg): | 43kgs |
| Dimension: | 640*460*520mm |

