| Customization: | Available |
|---|---|
| Saw Type: | Chain Saw |
| Application: | Wood Saw |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Rated Voltage | 220V- |
| No-load Speed | 5100r/min |
| Chain Speed | 480m/min |
| Rated Power | 1600W |
| Rated Frequency | 50Hz |
| Guide Plate Size | 16"(405mm ) |
| Machine type | Manual pump oil |

