|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Professional Mowers |
| Moving Way: | Tractor-Mounted |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model: | TM-EL420 |
| Rated voltage: | 220V-50Hz |
| Rated power: | 1400/1500w |
| No-load speed: | 3500rpm |
| Cutting width: | 400mm |
| Cutting heightv | 25-70mm position |
| Grass Collector Capacity(L): | 45L Plastic |
| Package Dimension | 83*48*34cm |
| Safety Handle Lock Off Switch: | YES |
| Charging Time | 2 Hours |
| Working Time | 80 min |


3. About Us
4. FAQ