| Customization: | Available |
|---|---|
| Max.Head: | >150m |
| Max.Capacity: | >400 L/min |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model: | TM-WP50 |
| Diameter: | 50mm(2inch) |
| Flow: | 22(m³/h) |
| Lift total: | 30m |
| Max.suctionhead: | 8m |
| Drivetype: | Direct |
| Engine Model: | 168F(GX160) |
| Engine power: | 5.5HP |
| Rated speed: | 3600rpm |
| Fuelconsumption: | 395(g/kw.h) |
| Displacement: | 163cc |
| Starter system: | Recoil Starter |
| Netweight(kg): | 24kgs |
| Dimension: | 480*370*385mm |

