| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Rotary Mowers |
| Moving Way: | Drag Type |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
2. Parameter
| SUPPLY Model: | TM-L460S |
| Drive system | Hand push |
| Starter | Recoil Start |
| Engine Model | GKV150 |
| Engine power info (cc/kw/rpm) | 150cc |
| Fuel tank volume (L) | 0.9 |
| Oil volume (L) | 0.4 |
| Deck Material | Steel |
| Cutting width (mm/inches) | 460mm |
| Cutting height adjustment | Central |
| Cutting height (mm) | 25-75mm with 7 positions |
| Discharge | Side |
| Grass collector capacity (L) | / |
| Grass collector type | / |
| Wheels,Diameter front/rear | 8"/ 8" |
| Container loading quantity | 204/432/504 |
3. About Us
4.FAQ