| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Rotary Mowers |
| Moving Way: | Drag Type |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

2. Parameter
| Cutting width: | 21inch |
| SUPPLY Model: | TM-L530TP1 |
| Drive system | Hand push |
| Starter | Recoil Start |
| Engine Model | GKV170FE |
| Engine power info (cc/kw/rpm) | 175cc |
| Fuel tank volume (L) | 0.8 |
| Oil volume (L) | 0.4 |
| Deck Material | Steel |
| Cutting width (mm/inches) | 525mm |
| Cutting height adjustment | Central |
| Cutting height (mm) | 25-75mm with 6 positions |
| Discharge | rear |
| Grass collector capacity (L) | 70L |
| Grass collector type | Half plastic |
| Wheels,Diameter front/rear | 8"/ 10" |
| Container loading quantity | 100/212/265 |
3. About Us
4. FAQ