|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Usage: | Tea Tree, Grass, Lawn, Shrub |
| Feature: | 2-Stroke, Single Cylinder, Cordless, Folding Handle |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model No. | TM-CG330 |
| Engine Model | 1E36F |
| Engine Type | 2-Stroke,Air-cooled |
| Rated Output power | 0.9kw/6500rpm |
| Displacement | 32.6cc |
| Idling Speed | 3000( ±200)rpm |
| Max Speed | 10000rpm |
| Carburator | Diaphragm |
| Mixed Fuel Ratio | 1:30 |
| Fuel Tank Capacity | 900ml |
| Shaft Diameter | 26mm |
| Working Shaft Length | 1500mm |
| Net Weight | 7.0kg |



