| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 1 Year |
| Warranty: | 1 Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency




| Water Outlet Size: | 1 or 1.5inch |
| Lift H.max: | 30m |
| Suction: | 8m |
| Engine model: | 1E40F-6 |
| Engine type: | 2-Stroke |
| Engine power: | 1.0kw(1.3HP) |
| Rated speed: | 6500rpm |
| Displacement: | 40.2cc |
| Starter system: | Recoil starter |


